Merak Edilenler

Sıkça Sorulan Sorular

Aldığım Konut, İşyeri veya Araba Bedeli Dışında Herhangi Bir Ödeme Yapar mıyım?

Önce Evim, Tasarruf Sahiplerini “organize, garanti ve finanse etmek” için ciddi bir emek sarf eder. Sunduğu hizmet karşılığında seçtiğiniz Tasarruf Finansman Yöntemi, Finansal Yatırım Tutarı ve dâhil olduğunuz Tasarruf Grubu dikkate alınarak, bir defaya mahsus % 5 ila % 13 arasında değişen Organizasyon Ücreti almaktadır.

Bunun dışında faiz, vade farkı vs. gibi fazladan hiçbir ödeme yapmazsınız.  

Alınan Evi, İşyerini ve Arabayı Kiraya Verebilir miyim?

Verebilirsiniz. Çünkü Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleri ile aldığınız gayrimenkulün tapusu sizin adınıza yapılır. Kalan taksitlerinizi kapatmadan başkasına satış yapmanın dışında her türlü kullanım hakkı size aittir.

Alınan Gayrimenkul veya Arabaya Neden “Satılamaz Şerhi” Konulmaktadır?

“Satılamaz Şerhi” Tasarruf Finansman Yönteminin güvencelerinden birisidir. Bu şerh ile Tasarruf Grubunda teslimatını almayı bekleyenlerin hakları korunmuş olur.

Aynı Tasarruf Grubunda bulunanların ödemiş olduğu taksitler neticesinde her ay bir Müşterinin teslimi gerçekleştirilmektedir. Önce Evim, teslimatını alan her Müşterisinin konut, işyeri veya arabasına diğer Müşterilerinin hakkını korumaya yönelik “Satılamaz Şerhi” koyar. Konut, işyeri veya araba Müşterinin adınadır; ancak borcu bitene kadar satamamaktadır. Önce Evim diğer Müşterilerinin haklarını “İpotek ve Rehin Teminat” yöntemiyle garanti altına almış olur.  Bu durum Tasarruf Grubunda bulunan teslimatını almamış Tasarruf Sahiplerinin lehine bir durumdur.

Almak İstediğimiz Konut, İşyeri veya Arabayı Biz mi Buluyoruz?

Evet, siz buluyorsunuz. Çünkü Önce Evim’de Müşteriler, almak istedikleri konut, işyeri  veya arabayı kendileri belirler. Teslim tarihiniz geldiğinde, Türkiye’nin istediğiniz yerinden beğendiğiniz herhangi bir konut, işyeri veya arabayı alabilirsiniz. 

Ara Ödeme Zorunluluğu Var mı?

Yoktur. Ancak imkanınız varsa ara ödeme yaparak, “tahsisat tarihinizi erkene almak, kalan taksitlerinizi daha kısa sürede bitirmek, yeni tasarruflar yapmak için zaman kazanmak” gibi büyük faydalar elde edersiniz.

Araba Almak İstiyorum, Peşinat Verecek miyim?

Önce Evim’in bir markası da Önce Arabam’dır. Önce Arabam ile peşinat vermeden de kolaylıkla araba sahibi olabilirsiniz. Ancak peşinatınız varsa ihtiyacınızı daha erken, daha hızlı ve daha uygun maliyetle karşılarsınız. Ayrıca, kalan taksitleriniz olması gerekenden daha kısa sürede biter.

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleri ile kendi belirlediğiniz taksitlerle araba sahibi olmak için Finansal Yatırım Danışmanımızla irtibata geçiniz.

444 28 00

Aylık Taksit Miktarını Nasıl Belirliyoruz?

15 - 365 kişilik/ taksitlik Tasarruf Gruplarından size uygun olanını belirliyor, taksit miktarına ve sayısına, ödeme gücünüze göre sizler karar veriyorsunuz. Önce Evim Şubelerine geldiğinizde Finansal Yatırım Danışmanlarımız sizlere en uygun seçenekleri sunacaktır.

Aylık Taksit Ödemeleri Sabit mi?

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemlerinde Özel ve Genel Ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Taksitlerin sabit ya da değişken olmasına ödeme gücünüze göre siz karar verirsiniz. 

Banka Borcu Olan veya Kredi Çıkmayanlar Önce Evim’e Başvuru Yapabilir mi?

Yapabilir. Önce Evim’de kredi notunuza bakılmaz. Bankaya borcunuzun olması ya da bankalardan kredi alamayacak durumda olmanız tasarruf yapmanıza engel değildir.

Başta Belirlediğim Tasarruf Tutarı Değerinde ve Taksitlerde Değişiklik Yapabiliyor muyum?

Yapabilirsiniz. Önce Evim, sizlerin isteklerine önem verir. İhtiyaç halinde konut, işyeri veya arabanızı henüz teslim almadıysanız; ödeyeceğiniz taksitleri değiştirebilir, toplam değerinizi yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz.

Başvuru Sırasında Neler Gereklidir?

Kimlik ve iletişim bilgileriniz yeterlidir. 

Başvurudan Ne Kadar Süre Sonra Eve Taşınabiliyoruz?

Bu tamamen yapabileceğiniz aylık Tasarruf Tutarıyla alakalı bir durumdur.

Önce Evim; insanlarımızın finansal güç gerektiren ihtiyaçlarını kendine özgü yöntemlerle “faizsiz, vade farksız, en güvenilir, en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetle” karşılamasını sağlayan Tasarruf Finansman Yöntemleri sunmaktadır.

Bu yöntemlerden “Noter Onaylı Tasarruf Yöntemi (NOT Yöntemi), Proje Anlaşmalı Tasarruf Yöntemi (PAT Yöntemi), Değer Uyarlamalı Tasarruf Yöntemi (DUT Yöntemi)” ile ilk aylarda da teslim alabilirsiniz. Girdiğiniz Tasarruf Grubu ve Tasarruf Tutarınıza göre toplam Finansal Yatırım Tutarınızın yarısını biriktirene kadar da bekleyebilirsiniz. Her halükarda Önce Evim ile ihtiyaçlarınızı daha hızlı karşılarsınız.

Bir diğer yöntemimiz “Müşteri Açılımlı Tasarruf Yöntemi (MAT Yöntemi)” ise yapacağınız ödemeler neticesi kesin teslim tarihiniz en başta belirlendiği bir yöntemdir.

Sizleri en yakın Şubemizde ağırlamak Finansal Yatırım Danışmanımızla sizler yardımcı olmak isteriz.

Ben Taksitlerimi Düzenli Ödediğim Halde Tasarruf Grubumuzda Bulunan Diğer Tasarruf Sahipleri Taksitlerini Düzenli Ödemezlerse Ne Olur, Ben Bu Durumdan Olumsuz Etkilenir miyim?

Kesinlikle olumsuz etkilenmezsiniz. Çünkü Önce Evim, Tasarruf Gruplarının hem organizatörü, hem garantörü, hem de finansörüdür. Tasarruf Grubunuzda bulunan diğer Tasarruf Sahiplerinden bazıları taksitlerini ödememiş olsa bile Önce Evim garantörlüğü ve finansörlüğü devreye girer, eksik kalan ödemeyi tamamlar. Siz, ödenmeyen taksitlerden hiçbir zaman olumsuz etkilenmezsiniz. 

Borcumu Vadesinden Önce Kapatabilir miyim?

Kapatabilirsiniz.

Bu İşten Benim Çıkarım Ne Olacak?

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemlerini tercih edenler faizsiz, vade farksız, en güvenilir, en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetle konut, işyeri ve araba sahibi olurken kazanımlar elde ederler. Önce Evim’de Tasarruf Sahipleri, almak istedikleri konut, işyeri ve araba değeri ne ise sadece onu ödeyerek Türkiye’nin istedikleri yerinden konut, işyeri ve araba sahibi olabilirler.

Önce Evim; Tasarruf Sahiplerini bir araya getirip organize etmek, ilk aydan son ana kadar bütün süreçlerin takibini yapmak, tahsil ve teslim aşamasında garantör ve finansör olmak vs. gibi sunduğu hizmetlere karşılık Tasarruf Sahiplerinden bir defaya mahsus % 5 ila % 13 oranında “Organizasyon Ücreti” alır.

Önce Evim’in kazancı aldığı Organizasyon Ücretidir.

Diğer “Evim” Firmalarıyla Bağlantınız Var mı?

Yoktur. Önce Evim diğer “Evim” şirketlerinden bağımsız bir kurumdur.

Emlak Sektörü Gibi mi? Emlakçı mısınız? Emlakçılar Gibi mi Çalışıyorsunuz?

Hayır. Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleriyle konut, işyeri veya araba sahibi olmak isteyenleri bir araya getirerek, “faizsiz, vade farksız, en güvenilir, en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetle” konut, işyeri ve araba sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Engellilere Özel Çalışmalarınız, Kampanyalarınız Var mı?

Hepimiz engelli adayıyız. Engelli olmanız, bizimle tasarruf yapmanıza engel olmadığı gibi aksine bir avantajdır. Engellilerimiz için düzenlediğimiz ve sürekli devam ettirdiğimiz kampanyalarımız var. Onları her zaman bir tık önde değerlendiriyor, onlara özel fırsatlar sunuyoruz.

Ev Almak Hayal, Kısıtlı Bütçeyle Alamıyorum. İmkanım Yok!

Umutsuzluk da yok, ümitsizlik de. Biz bize yeteriz. Yani ev sahibi olabilirsiniz…

Önce Evim, tüm gelir grupları için finansal çözümler sunan bir kurumdur. Özellikle orta ve düşük gelir grubundakileri, bu yöntemlerle konut, işyeri veya araba sahibi yapmak Önce Evim’in kuruluş sebeplerinin en önemlilerindendir. Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleriyle, küçücük tasarruflarınız kocaman alım gücüne dönüşür.

Aylık gelirinizin; düşük, orta ya da yüksek olmasının bir önemi yoktur. Gelir seviyesi ne olursa olsun tasarruf yapabilen herkes Önce Evim ile kolaylıkla konut, işyeri veya araba sahibi olabilir.

Çünkü Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleri bunun için var.

Evleriniz ve Galeriniz Nerede? Fiyat Aralığı Nedir?

Önce Evim ev ve araba satmaz. Evinizi ve arabanızı alabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz paraya ulaşmanızı sağlar.

Önce Evim; insanlarımızın ihtiyaçlarını “faizsiz, vade farksız, en güvenilir, en hızlı, en kolay ve en uygun maliyet” ile karşılamasını sağlayan Tasarruf Finansman şirketidir. 

Sizler gibi kıymetli diğer Tasarruf Sahiplerini bir araya getirip kendine özgü yöntemlerle birlikte hareket ederek arzu ettiğiniz alım gücüne ulaştırır. 

Önce Evim Tasarruf Sahipleriyle birlikte hem yükünüzü paylaşır, hem vakit ve nakit kazandırır, hem de zorluklarınızı kolaylaştırır. 

Faiz Yok, Vade Farkı Yok, Kredi Yok: Peki Önce Evim’in Kazancı Nedir Acaba?

Önce Evim; Tasarruf Sahiplerini bir araya getirip organize etmek, ilk aydan son ana kadar bütün süreçlerin takibini yapmak, tahsilat ve teslimat ve teminat aşamasında garantör ve finansör olmak vs. gibi sunduğu hizmetlere karşılık Tasarruf Sahiplerinden bir defaya mahsus % 5 ila % 13 oranında “Organizasyon Ücreti” alır.

Önce Evim’in kazancı aldığı Organizasyon Ücretidir.

İstediğim Evi, İşyerini veya Arabayı Alabilir miyim?

Alabilirsiniz. Önce Evim’de almak istediğiniz konut, işyeri veya arabayı siz belirlersiniz. Teslim tarihiniz geldiğinde Türkiye’nin istediğiniz yerinden beğendiğiniz konut, işyeri veya arabayı alabilirsiniz. 

İstediğim Konut, İşyeri veya Arabayı Hemen Alabiliyor muyuz? Çekiliş Var mı? Kura Şeklinde mi?

Önce Evim, Tasarruf Sahiplerine 4 (dört) farklı yöntem ile hizmet sunar: Noter Onaylı Tasarruf Yöntemi (NOT Yöntemi), Müşteri Açılımlı Tasarruf Yöntemi (MAT Yöntemi), Proje Anlaşmalı Tasarruf Yöntemi (PAT Yöntemi), Değer Uyarlamalı Tasarruf Yöntemi (DUT Yöntemi).

NOT Yöntemi, PAT Yöntemi, DUT Yöntemi için noter şahitliğinde “Tahsisat Tarihi Belirleme Organizasyonu” yapılır. Tasarruf Sahiplerinin, teslimatını alacağı tarih Tasarruf Sahiplerimizin huzurunda noter şahitliğinde şeffaf bir şekilde yapılan bu organizasyonda belirlenir.

MAT Yönteminde teslimatınızı alacağınız tarih ilk kayıt anında belirlenir.

Kefil İsteniyor mu?

Yapılan risk değerlendirme sonucuna göre gerektiğinde kefil istenebilir. “Önce Evim’e neden güvenmeliyim?” sorusunun cevaplarından biri de gerekli durumlarda kefil istenmesidir.  Kefalet, sistemin devamlılığı açısından önemli bir güvencedir. Gerekli olmasına rağmen kefil istenmemesi, sistemde arızalar doğurabilir.

Konut, İşyeri veya Araba Alma Hakkımı Başkasına Devredebilir miyim?

Devredebilirsiniz. Tahsisat almaktan vazgeçerseniz, haklarınızı gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla bir başkasına devretmeniz de bir sakınca yoktur.

Konut, İşyeri veya Araba Almamız En Fazla Kaç Yıl Sürüyor? Ne Zaman Alabiliyoruz?

Bu tamamen ihtiyacınız olan toplam para ve yapabileceğiniz aylık Tasarruf Tutarıyla alakalı bir durumdur.

Önce Evim; insanlarımızın finansal güç gerektiren ihtiyaçlarını kendine özgü yöntemlerle “faizsiz, vade farksız, en güvenilir, en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetle karşılamasını sağlayan” Tasarruf Finansman Yöntemleri sunmaktadır.

Bu yöntemlerden “Noter Onaylı Tasarruf Yöntemi (NOT Yöntemi), Proje Anlaşmalı Tasarruf Yöntemi (PAT Yöntemi), Değer Uyarlamalı Tasarruf Yöntemi (DUT Yöntemi)” ile ilk aylarda da teslim alabilirsiniz. Girdiğiniz Tasarruf Grubu ve Tasarruf Tutarınıza göre toplam Finansal Yatırım Tutarınızın %40 kısmını biriktirene kadar da bekleyebilirsiniz. Her halükarda Önce Evim ile ihtiyaçlarınızı daha hızlı karşılarsınız.

Bir diğer yöntemimiz “Müşteri Açılımlı Tasarruf Yöntemi (MAT Yöntemi)” ise yapacağınız ödemeler neticesi kesin teslim tarihiniz en başta belirlenir.

Sizleri en yakın Şubemizde ağırlamak Finansal Yatırım Danışmanımızla sizler yardımcı olmak isteriz. 

Lütfen arayın 444 28 00

Konut, İşyeri veya Arabamı Teslim Aldıktan Sonra Taksitleri Ödeyemezsem Ne Olur?

İhtiyacınızı teslim alana kadar Tasarruf Sahibi, teslim aldıktan sonra Müşterimiz olursunuz. Konut, işyeri veya arabanızı teslim aldıktan sonra taksitlerinizi ödemekte zorlanırsanız Önce Evim memnuniyet ilkesi gereği, taksitini ödemekte zorlanan Müşterilerine “4 Adımlı Kolaylık” sunar. 

Kredi Notum Tutmuyor. Kredi mi Sağlıyorsunuz? Kredili mi? Kredi mi Kullandırıyorsunuz?

Kredi kullandırılmadığı için kredi notunuzun bir önemi yoktur. Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleriyle “faizsiz, vade farksız, en güvenilir, en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetle” konut, işyeri ve araba sahibi olabilirsiniz.

Maddi Gelirim Çok Düşük Olsa Bile Yöntemlerinizden Yararlanıp Konut, İşyeri veya Araba Sahibi Olabilir miyim?

Elbette olabilirsiniz. Umutsuzluk da yok, ümitsizlik de. Biz bize yeteriz…

Önce Evim, tüm gelir grupları için finansal çözümler sunan bir kurumdur. Özellikle orta ve düşük gelir grubundakileri, konut, işyeri veya araba sahibi yapmak Önce Evim’in kuruluş sebeplerinin en önemlilerindendir. Önce Evim Faizsiz ve Vade Farksız Tasarruf Finansman Yöntemleriyle, küçücük tasarruflarınız kocaman alım gücüne dönüşür.

Aylık gelirinizin; düşük, orta ya da yüksek olmasının bir önemi yoktur. Gelir seviyesi ne olursa olsun tasarruf yapmak isteyen herkes Önce Evim ile kolaylıkla konut, işyeri veya araba sahibi olabilir.

Çünkü Önce Evim bunun için var.

Neden Tasarruflarımı Önce Evim ile Yapmalıyım? Kendi Kendime de Yapamaz mıyım?

Tasarruflarınızı Önce Evim ile yapmanız için birçok sebep sayabiliriz. Ancak şu üçü çok önemlidir: Birincisi; Önce Evim sizinle birlikte diğer Tasarruf Sahiplerini bir araya getiren kurumsal bir “organizatör”, ikincisi; sizinle diğer Tasarruf Sahipleri arasında kurumsal bir “garantör”, üçüncüsü; Kesin Toplu Teslim Tarihi geldiğinde de bir “finansör” dür. Birbirini tanımayan yüzlerce, hatta binlerce Tasarruf Sahibini belirli bir hak/ hukuk çerçevesinde bir araya getirip, tahsil edilen tasarruflarla bir sistem dâhilinde konut, işyeri ve araba sahibi yapmak kolay bir organizasyon değildir.

Faizsiz ve Vade Farksız Tasarruf Finansmanı için tasarruf yapmak önemli, tasarruflarınızı “doğru yöntemler ve doğru kurum” ile beraber yapmak çok daha önemlidir. Önce Evim sizlere; doğru yöntemleri, doğru zamanda, doğru şekilde sunar.  

Önce Evim, kendi kendinize tasarruf yaparken yaşama ihtimalinizin olduğu bütün olumsuzlukları ortadan kaldırır, ulaşmak istediğiniz alım gücünü elde etmeyi hızlı ve kolay hale getirir. Sizin gibi kıymetli diğer Tasarruf Sahiplerini bir araya getirip birlikte hareket etmenizi sağlayarak arzu ettiğiniz alım gücüne daha çabuk ulaştırır. Örneğin; kendi başınıza tasarruf yatığınızda 100 ayda ulaşacağınız alım gücüne Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleriyle 99 ay daha erken (yani 1. aydan itibaren) ulaşabilirsiniz.   

Önce Evim’li Tasarruf Sahipleriyle birlikte hem yükünüzü paylaşır, hem de zorluklarınızı kolaylaştırır, hem vakit ve nakit kazanırsınız.

Noter Onaylı Tasarruf Yöntemi (NOT Yöntemi) Kalan Taksitler Vadesinden Önce Bitiyor. Bunun Sebebi Nedir?

Evinizi ve işyerinizi teslim aldınız. Kiradan kurtuldunuz. Artık kira gideriniz yok veya almış olduğunuz evden, işyerinden kira geliriniz varsayılarak toplam Finansal Yatırım Tutarınız üzerinden ‰ 4 ile 6 (binde dört ile altı) oranında artış yapılır. Taksitlerinizin artırılmasından kaynaklı yapılan ödeme, kalan kalan borcunuzdan düşülerek taksitlerinizin daha erken bitmesine neden olur. Böylelikle taksitleriniz daha erken biter.  

Noter Onaylı Tasarruf Yöntemi (NOT Yöntemi) Tasarruf Sahiplerinin Tahsisat Tarihi Nasıl Belirleniyor?

Bu yöntemde; Tasarruf Sahibi olarak konut, işyeri veya arabanızı teslim alacağınız tarih, canlı yayınlanan ve Tasarruf Sahiplerimizin huzurunda noter şahitliğinde şeffaf bir şekilde yapılan “Tahsisat Tarihi Belirleme Organizasyonu” ile belirlenir. 

Organizasyon Ücreti Neden % 5 ila % 13 Arasında Değişiyor?

Organizasyon Ücreti oranını etkileyen iki faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki; Tasarruf Sahiplerinin seçmiş olduğu Tasarruf Finansman Yöntemi, ikincisi; seçilen Tasarruf Gruplarına göre ortak karara vardığımız Ödeme Planıdır.

Organizasyon Ücretini Ne Zaman Ödemem Gerekir?

Ödeme imkanınız varsa ne kadar erken yaparsanız sizin faydanıza olur. Yoksa size özel seçenekler sunulur ve yine ortak karara göre Ödeme Planı yapılır.

Ödemelerimi Nasıl Yapmalıyım?

Size verilen Ödeme Planına sadık kalarak tüm ödemelerinizi, Önce Evim’in Banka ve PTT hesaplarına yatırmanız gerekir. Önce Evim’de kesinlikle elden tahsilat yapılmaz, kesinlikle elden ödeme kabul edilmez.

Önce Evim ile Nasıl Konut, İşyeri veya Araba Sahibi Olunur?

Önce Evim, konut, işyeri ve araba satmaz. İstediğiniz evi, işyerini ve arabayı almanız için tasarruf etmenize vesile olarak finansal planlama yapmanızı sağlar. Yani;

 • Siz istediğiniz ev, işyeri veya arabayı almak için ne kadar finansmana ihtiyacınız olduğunu ve aylık ne kadar taksit ödeyebileceğinizi belirleyin.
 • Size en yakın Önce Evim Şubesine gelip veya 444 28 00 çağrı merkezi hattımızı arayıp Finansal Yatırım Danışmanlarımızla ihtiyacınızı gidereceğiniz yöntemler hakkında görüşün.
 • Size özel sunulan ödeme seçeneklerinden en uygun olanını tercih edin.
 • Faizsiz, vade farksız, en güvenilir, en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetle ihtiyacınızı giderin.

Yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi için “www.onceevim.com” adresinde “Tasarruf Finansman Yöntemleri” bölümünü inceleyebilirsiniz.

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleri Fıkhi Açıdan Uygun mudur?

Uygundur. Önce Evim uygulamış olduğu yöntemleri, sunmadan önce konunun uzmanlarıyla görüşüp tüm detaylarıyla inceleyerek fıkhi açıdan uygunluk verilen şekliyle sunmaktadır.

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleri Nelerdir?

Önce Evim siz kıymetli Tasarruf Sahiplerine 4 (dört) farklı yöntem ile hizmet sunar:

 • Noter Onaylı Tasarruf Yöntemi (NOT Yöntemi)
 • Müşteri Açılımlı Tasarruf Yöntemi (MAT Yöntemi)
 • Proje Anlaşmalı Tasarruf Yöntemi (PAT Yöntemi)
 • Değer Uyarlamalı Tasarruf Yöntemi (DUT Yöntemi)

Bu yöntemlerin tamamı faizsiz ve vade farksızdır. Tasarruf Sahipleri, hiç fark ödemeden bu yöntemlerle ihtiyaçlarını kolayca karşılarlar.

Yöntemler hakkında detaylı bilgi için 444 28 00 hattımızdan bizi arayarak ya da Şubelerimize gelerek alabileceğiniz gibi web sayfamızın “Tasarruf Finansman Yöntemleri” başlığı altında bulabilirsiniz.

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemlerinde Hemen Teslim Var mı?

Hemen teslimin yapılabileceği proje anlaşmalarımız ve / veya kampanyalarımız da vardır.

Bilindiği üzere Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleri, sizlerin yaptığı tasarrufların organize edilmesine dayalı kollektif bir finansal uygulamadır. Faizsiz ve vade farksız olmasının temel sebebi de budur. Bunun dışında kalan bütün finansal seçeneklerde ise faiz veya vade farkı kaçınılmazdır.

Hemen teslim alma güdüsüyle hareket edip kredi kullanıldığında, konut, işyeri veya araba almanın maliyeti uzun vadelerde neredeyse üç katına çıkmaktadır.

Ya hemen teslim alıp iki veya üç katı maliyete razı olacağız ya da ilk aydan itibaren teslim alma seçeneği bulunan Önce Evim Yöntemlerini tercih edeceğiz.

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemlerinden Kimler Yararlanabilir?

Herkes yararlanabilir. Türkiye şartlarında “faizsiz, vade farksız, en güvenilir, en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetli finansal çözümleri” Önce Evim sunar.

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemlerini Kullanarak Neler Yapabilirim?

Siz ihtiyacınızı belirleyin, Önce Evim’e gelin…

Önce Evim Yöntemlerimiz ile finansal güç gerektiren öncelikli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 • Yeni bir ev alabilirsiniz,
 • Mevcut evinizi daha iyi bir ev alarak yenileyebilirsiniz,
 • Yeni bir araba alabilirsiniz,
 • Mevcut arabanızı daha iyi bir araba alarak yenileyebilirsiniz,
 • İş yeri alabilirsiniz,
 • Mevcut iş yerinizi daha iyi bir iş yeri alarak yenileyebilirsiniz.

Kısacası KONUT, ARABA, İŞYERİ gibi öncelikli ihtiyaçlarınızı; size özel ödeme seçenekleri, Finansal Yatırım Tutarınıza özel tahsisat tarihleri, en güvenilir, en hızlı, en kolay ve en uygun maliyet ile Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleriyle karşılayabilirsiniz.

Önce Evim’de Faiz veya Vade Farkı Var mıdır?

Yoktur.

Önce Evim’de Müşteriye Ek Maliyet Getiren; “faiz, vade farkı, kira yardımı” gibi farklar var mıdır?

Yoktur.

Önce Evim’den Aldığımız Paranın Krediden Farkı Nedir?

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemlerinde, kredi notu engeli yoktur. Faiz ve vade farkı yoktur. Peşinat ve ara ödeme zorunluluğu yoktur. Kendi ödeme gücünüze göre hareket edersiniz, şu kadar ödemek zorundasınız dayatması yoktur. Ödeyememeniz durumunda sizleri mağdur eden uygulamalar yoktur. Tamamen size özel ödeme seçenekleri ve beraber yaptığımız Tasarruf Planına göre rahat ve kolayca ihtiyacınızı gidermek vardır. 

Önce Evim’e Neleri Peşinat Olarak Verebilirim?

Arabanız, eviniz ve diğer gayrimenkullerinizi piyasa değeri üzerinden avantajlı bir şekilde Önce Evim’e peşinat olarak verebilirsiniz.

Önce Evim’in Farkı Nedir?

Önce Evim olarak uyguladığımız Tasarruf Finansman Yöntemleri; sosyal, adil, şeffaf, milli, medeni, manevi ve insani bir finansal modeldir.

 • Önce Evim; FAYDA ÜRETİR, FAYDA SUNAR.

Tasarruf Gruplarının oluşturulmasından üretilen fayda, Tasarruf Gruplarında bulunan herkese büyük kazançlar sağlar.

 • Önce Evim; FAİZSİZ ve VADE FARKSIZ HİZMET SUNAR.

Faiz ve vade farkı yoktur. Ayrıca ihtiyaçlarınızı tasarrufa dayalı Tasarruf Finansman Yöntemleri ile karşıladığınız için uygulanan diğer tüm finansal yöntemlerden daha düşük maliyetle giderirsiniz.

 • Önce Evim; DEVAMLILIK, VAKİT ve NAKİT KAZANCI SUNAR.

Kendi kendinize tasarruf yaparken yaşama ihtimalinizin olduğu bütün olumsuzlukları ortadan kaldırıp sürdürülebilir bir Tasarruf Planı oluşturarak ulaşmak istediğiniz alım gücünü elde etmeyi en hızlı ve en kolay hale getirir. Örneğin; kendi başınıza tasarruf yatığınızda 100 ayda ulaşacağınız alım gücüne Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleriyle 99 ay daha erken (yani 1. Aydan itibaren) ulaşabilirsiniz. 

 • Önce Evim; FAALİYETLERİ EKONOMİK OLMASIYLA BERABER İNSANİ ve SOSYALDİR. 

Önce Evim ile “tasarruf yaparak faizsiz finansa ulaşmaya” ve “yapılan tasarrufları yatırıma dönüştürmeye” karar verdiğinizde “sosyal dayanışmanın, toplumsal kaynaşmanın, ihtiyaç yükünü paylaşmanın ve ekonomik faydayı artırmanın” haklı sevincini yaşarsınız.

 • Önce Evim; TÜM SÜREÇLERDE FIKHİ ve HUKUKİ UYGUNLUĞA GÖRE HAREKET EDER.

Eylem ve söylemlerimizin ilk başlangıcından sonuna kadar tüm aşamalarında fıkhi uygunluğa göre hareket ederek, “başı helal, sonrası garip bir hal”, “söylemde mükemmel, eylemde çıkarına göre bir duruş” garabetine düşmeyiz.

 • Önce Evim YÖNTEMLERİ; ANLAŞILIR ve BÜTÜNLEYİCİ BİR ŞEKİLDE DOĞRU TANIMLANMIŞ, KOLAY UYGULANABİLİRLİĞİ SAĞLANMIŞTIR.

Algının doğru oluşmasında, tanımlamanın doğru yapılması çok önem arz eder. Bir şeyi zihnen nasıl düşünürseniz öyle aktarır, öyle anlatırsınız. Önce Evim Yöntemlerinin tanımı doğru ve net anlaşılabilir olduğu için algılaması da, uygulaması da kolaydır.   

 • Önce Evim; SEKTÖRDE BİRÇOK GÜZELLİĞİ ORTAYA ÇIKARACAK LİDER BİR KURULUŞTUR.

Amacımız, hedefimiz, stratejimiz, vizyonumuz, misyonumuz, kalite politikamız ve değerlerimiz çizgisinde yapacağımız çalışmalar ile sektöre yeni açılımlar kazandırarak, bu faydalı sektörün kıymetlerinden biri olacağız.

Önce Evim’in Güvencesi Nedir? Nasıl Güvenebiliriz?

Önce Evim'in değerlerinden birisi “güvenilirliktir.

Önce Evim, güvenilirlik ilkesiyle hareket etmenin en büyük kazanç olduğuna inanır. Bu inançla hakların korumasına yönelik Tasarruf Sahiplerine birçok güvence sunar:

 • Sözleşme: Tasarruf Sahipleri ile Önce Evim arasında yapılan sözleşme içeriğinde Tasarruf Sahipleri ve Müşterilerin tüm hakları belirtilmektedir.
 • Satılamaz Şerhi: Önce Evim, tahsisatını alan her Müşterisinin konut, işyeri veya arabasına diğer Müşterilerinin hakkını korumaya yönelik “Satılamaz Şerhi” koyar. Konut, işyeri veya araba Müşterinin adınadır; ancak borcu bitene kadar satamamaktadır. Önce Evim diğer Müşterilerinin haklarını arabada “Rehin Teminat" konut ve işyerinde "İpotek Teminat” yöntemiyle garanti altına almış olur.
 • Teminat Senedi: Önce Evim, talep edilmesi halinde Tasarruf Sahiplerine haklarını korumaya yönelik “Teminat Senedi” vermektedir.
 • Teminat Mektubu: Önce Evim, talep edilmesi halinde Tasarruf Sahiplerine “Katılım Bankalarından” olmak üzere “Teminat Mektubu” vermektedir.

Peşinatı Çek Olarak Versem Olur mu?

Olur. Ancak peşinat olarak verdiğiniz çekler, tahsil tarihine göre işleme alınır. Dolayısıyla ileri vadeli çekler peşinat olarak değil ara ödeme olarak kabul edilir.

Peşinatımın Olup Olmaması Neyi Değiştirir?

Peşinat zorunlu değildir. Ancak peşinatınız varsa ihtiyacınızı daha erken, daha hızlı ve daha uygun maliyetle karşılarsınız. Ayrıca, kalan taksitleriniz olması gerekenden daha kısa sürede biter.

Sosyal Güvencem Yok Konut, İşyeri veya Araba Sahibi Olabilir miyim?

Olabilirsiniz. Her hangi bir sosyal güvencenizin olmaması Önce Evim ile konut, işyeri veya araba sahibi olmanıza engel değildir. Bu durumda sizden teslimat aşamasında gelirini belgeleyebilen kefil istenir.

Tahsisat (Teslimat) İçin Neler Gereklidir?

Tahsisat tarihiniz geldiğinde, aldığınız konut, işyeri veya arabanıza satılamaz şerhi koymak için “vekaletname”, sizin ve gerektiğinde kefillerinizin “gelir beyan belgesi” ve “kimlik bilgileri” gerekmektedir. Bu süreçte Genel Müdürlük Operasyon Birimi sizlerle iletişime geçmekte, tüm aşamalarda sizlere yardımcı olmaktadır. 

Tahsisat (Teslimat) Zamanı Geldiğinde Ödemeyi Nasıl Yapıyorsunuz?

Tahsisat zamanınız geldiğinde Önce Evim sizin adınıza ödemeyi satıcıya (mal sahibine) yapmaktadır.

Tahsisatımı Almadan Ölürsem Ne Olacak? Ailem Devam Edebilir mi?

Öncelikle “Allah hepimizi her türlü kaza ve beladan muhafaza etsin.” Bahsettiğiniz durumda haklarınız varislerinize geçmektedir.

Tahsisatını Alan Kişiler Taksit Erteleme İmkanından Yararlanabilirler mi?

Yararlanamaz. 

Takas Gibi Bir Seçenek Var mı?

Önce Evim’de doğrudan takas yoktur. Eğer yöntemlerimize dâhil olur, daha iyi bir konut, işyeri veya arabanın sahibi olmak isterseniz, mevcut gayrimenkul / gayrimenkulleriniz, arabanız / arabalarınız SPK Lisanlı değerleme kuruluşu tarafından değerlendirilir. Uygun görüldüğü takdirde Önce Evim peşinat olarak alabilir.  

Taksit Ödemekte Zorlanırsam Ne Olur?

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleri, her halükarda sizlere kolaylıklar sunar. Tasarruf Sahibi olarak konut, işyeri veya arabanızı teslim almadan önce taksitlerinizi ödemekte zorlanırsanız, sistemin garantörü olarak Önce Evim sizlere “Taksit Erteleme” kolaylığı sunar. Bundan dolayı herhangi bir ceza ya da ek ücret ödemezsiniz. Ayrıca birikmiş taksitlerinizi, toplu ödeme zorunluluğu olmadan kaldığınız taksitten devam edebilirsiniz. Ancak ne kadar taksit gecikmeniz oldu ise teslim tarihiniz o kadar ertelenir.

Taksit Ödemeye Ne Zaman Başlayacağız?

Önce Evim ile sözleşme yaptığınız gün başlamanız sizin faydanızadır.    

Taksitlerimi Ödeyemezsem Herhangi Bir Cezai İşlem Uygulanır mı?

Bu sorunun cevabı teslim alıp almadığınıza göre değişir. Eğer teslimatınızı aldıktan sonra taksitlerinizi geciktirir ya da ödemezseniz, TUİK tarafından açıklanan ve en son gerçekleşen aylık TÜFE oranında geciken gün süresi dikkate alınarak cezai müeyyide uygulanabilir. Eğer teslim almadıysanız herhangi bir cezai işlem uygulanmaz. 

Tapuyu Ne Zaman Alıyorum?

Tahsisatınız tarihinde alırsınız. Teslimatınızı aldığınızda gayrimenkulün tapusu sizin adınıza çıkartılır. 

Tasarruf Grupları Maksimum ve Minimum Kaç Ay?

Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemlerinde Tasarruf Grupları; 15 - 365 kişiliktir. Kişi sayısı aynı zamanda grubun taksit  ay sayısını da ifade eder.

Tasarruflarıma Karşılık Teminat Mektubu Alabilir miyim?

Önce Evim; 10.000 TL’den (on bin Türk Lirasından) az olmamak kaydıyla tasarruflarınıza karşılık teminat mektubu alabilirsiniz. 

Teminat Mektubu İçin Masraf Ne Kadar?

Banka teminat mektubu için yıllık ücret bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.  

Teslim Tarihim Geldiğinde Bekletilir miyim?

Bekletilmezsiniz. Ancak “Taksit Erteleme” kolaylığından yararlanmışsanız veya taksit ödemelerini geciktirdiyseniz, sistem gereği ertelediğiniz ve geciktirdiğiniz taksit kadar beklersiniz. 

Teslim Tarihinde Finansal Yatırım Tutarımı Nakit Para Şeklinde Alabilir miyim?

Sistemin fıkhi olarak helal dairede devamı için paraya para verilemez. Alınan bir konut, işyeri veya araba olmadan olmadan nakit çıkışı yapılmaz. Yapılacak ödeme de alıcı adına satıcıya yapılır.

Teslimat Almaktan Vazgeçersem Ne Olur?

Vazgeçtiğiniz güne kadar biriktirdiğiniz tüm tasarruflarınız iade edilir. Önce Evim ile olan sözleşmenizi gerekçeli ya da gerekçesiz fesih etme hakkınız vardır. Bu durumda ödemiş olduğunuz taksitler, varsa peşinat ve ara ödemeler tarafınıza ödenir. Ancak Önce Evim Organizasyon Ücreti iade edilmez.

Var Olan Evimi, İşyerimi veya Arabamı Size Satabilir miyiz? Gayrimenkul veya Araba Alımıyla İlgileniyor musunuz?

Önce Evim doğrudan gayrimenkul veya araba alımı, satımı yapmaz. Ancak Önce Evim Tasarruf Finansman Yöntemleriyle daha iyi bir gayrimenkul veya araba sahibi olmak isterseniz mevcut gayrimenkul veya arabanız bağımsız değerleme ve eksper şirketleri tarafından değerlendirilir, uygun görüldüğü takdirde peşinat olarak alınır.

Yabancı Uyruklular ve Yurtdışında Yaşayan Türk Vatandaşları Önce Evim’e Başvurabilir mi?

Başvurabilirler. Yurtdışından da isteyen herkes (TC Vatandaşı ya da değil) Önce Evim’in Faizsiz ve Vade Farksız Tasarruf Finansman Yöntemlerinden yararlanabilir. Önce Evim bu konuda bir sınırlama getirmez. Ancak yabancı uyruklu kişilerin dikkat etmesi gereken iki husus vardır: Birincisi; Mütekabiliyet yasasının (Türkiye’de mülk edinme anlaşmasının) geçerli olduğu ülkelerin vatandaşı olması, ikincisi; alacağı konut ve/veya işyerinin Türkiye sınırları içinde olmasıdır.

Yabancı uyrukluların Türkiye’den gayrimenkul satın almasına yönelik detaylara ulaşabileceğiniz link:

https://www.tkgm.gov.tr/tr/icerik/yabancilarin-tasinmaz-edinim-rehberi

Yöntem Değişikliği Yapabilir miyim? Neler Yapmam Gerekir?

Yapabilirsiniz. Bu durumda; Teslim Tarihi Aralığı, Ödeme Planı ve Organizasyon Ücreti yeniden belirlenir. Yapmak istediğiniz değişiklik; Organizasyon Ücreti, (varsa) peşinat ve taksitlerde fark çıkmasına neden olmuşsa çıkan farkları peşin ödemeniz gerekir. 

Yurtdışından Gayrimenkul Alabiliyor muyum?

Yurtdışından başvuru yapılmış olsa dahi alınacak olan konut veya işyerinin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde olması gerekmektedir. Ancak yurt dışında yaşayan Türk Vatandaşları, yurt dışında ev veya işyeri almak isterlerse Türkiye'de değerinde bir gayrimenkulü teminat vermelidir.

Önce Evim Organizasyon Ücreti Ne Demektir?

Önce Evim’in; Tasarruf Sahiplerini bir araya getirip organize etmek, ilk aydan son ana kadar bütün süreçlerin takibini yapmak, tahsil ve teslim aşamasında garantör ve finansör olmak vs. gibi sunduğu hizmetlere karşılık bir defaya mahsus aldığı bedeldir. Tasarrufa ilk adım attığımız andan son taksitimizi ödeyeceğimiz zamana kadar tüm süreçleri takip etme desteğini sunar.

18 Yaş Sınırı Var mı?

Önce Evim’e başvuru yapmak ve konut, işyeri veya arabanızı teslim almak için 18 yaşını tamamlamış olmanız gerekmektedir. Çünkü 18 yaşın altındakilerin üzerine tapu ve ruhsat işlemleri kanunen gerçekleştirilemez. Ancak başvuru yapmak isteyenler velisi üzerinden başvuru yapabilirler.